Filkar Otomotiv San ve Tic A.Ş. her geçen gün kendini yenileyen ve genişleyen otomotiv ve tarım sektöründe, hava kompresörü, havalı ve hidrolik fren ve havalı süspansiyon sistemi aksam ve parçalarının tasarım ve imalatını yapmaktadır. Aynı zamanda eş değer sektör olarak iş makinası sektörlerine de aynı snoptikle hizmet vermektedir.

1984 yılında otomotiv sektörüne hizmet amacıyla kurulan Filkar A.Ş. bu güne kadar, Türk ve dünya sanayisinde üretim yapan ana sanayilerin bant ( Tier 1) tedarikçisi olma sorumluluğu ile gerek üretim komplekslerinin yapısını gerekse müşteri ürün kalitesi algısının tatmin edici seviyelerde tutulması ve bir sonraki hedef noktalarına taşınması amacıyla planlı teknolojik alt yapı ve etkin insan kaynakları yatırımlarını sürekli iyileştirme ve inovasyon projeleri ile yürütmektedir.

Misyon olarak tanımladığı müşteri memnuniyeti algısı sonuçları kapsamında, üretilen üründen zincirleme taleplerin gelmesi ve üründe ve üretimde sürekli iyileştirmenin sağlanması müşteri memnuniyeti yönetilmesi sürecinin etkinliğini göstermektedir. Bu yaklaşımını ISO 10002 standardı ile yürütmektedir.

Müşteri sesini kalite fonksiyon açılımları ile organizasyonuna duyurduğu yeni projelerde, kurulu olan kalite yönetim sistemi ve ürün çeşitliliği ile müşterileri ile uzun soluklu projeler yürütmektedir. Bu çalışmalarını ISO 9001 kalite yönetim sistemi ve TS 16949 teknik şartnamesi ile belgelemektedir. Yine aynı duyarlılıkla çevre yönetim ve iş sağlığı ve güvenliği proseslerini birincil ve ikincil mevzuat şartları ve müşteri beklentilerini baz alarak yürütmektedir.

Filkar A.Ş. Konya KOS bölgesinde 8500 m² alana sahip modern tesisinde, basınçlı alüminyum döküm, talaşlı ve talaşsız imalat ve montaj hatları, beyaz yaka ve mavi yaka personelleri ile takım çalışması içinde faaliyetlerini gerçekleştirmektedir.